Каталог статей, нормативна база


ЛИСТ ДКС УКРАЇНИ ВІД 21.03.2018 №16-08/292-4660

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 21.03.2018 р. N 16-08/292-4660

Про головного бухгалтера та бухгалтерську службу
Державна казначейська служба України розглянула звернення <...> та в межах компетенції повідомляє.

Статтею 56 Бюджетного кодексу України визначено, що завдання та функціональні обов'язки бухгалтерських служб, повноваження керівника бухгалтерської служби бюджетних установах - головного бухгалтера визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 р. N 59 затверджено Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи (далі - Типове положення), яке визначає завдання та функціональні обов'язки бухгалтерської служби бюджетної установи та повноваження її керівника - головного бухгалтера.

Бухгалтерська служба утворюється як самостійний структурний підрозділ бюджетної установи, вид якого залежить від обсягу, характеру та складності бухгалтерської роботи, - департамент, управління, відділ, сектор або в бюджетній установі вводиться посада спеціаліста, на якого покладається виконання обов'язків бухгалтерської служби.

У разі коли в бюджетній установі не утворюється бухгалтерська служба, повноваження головного бухгалтера бюджетної установи, встановлені цим Типовим положенням, поширюються на спеціаліста, на якого покладається виконання завдань та функціональних обов'язків бухгалтерської служби.

Положення про бухгалтерську службу (посадова інструкція спеціаліста, на якого покладено виконання обов'язків бухгалтерської служби) затверджується керівником бюджетної установи (пункт 2 Типового положення).

Бухгалтерська служба підпорядковується безпосередньо керівникові бюджетної установи або його заступникові (пункт 3 Типового положення).

Керівником бухгалтерської служби є головний бухгалтер, який підпорядковується та є підзвітним керівникові бюджетної установи або його заступникові.

Головний бухгалтер призначається на посаду та звільняється з посади керівником бюджетної установи відповідно до законодавства про працю (пункт 9 Типового положення).

Згідно з Класифікатором професій, затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 28.07.2010 р. N 327, посада головного бухгалтера відноситься до керівників (код КП 1231).

Відповідно до завдань та обов'язків, передбачених кваліфікаційною характеристикою посади головного бухгалтера, згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 р. N 336, головний бухгалтер, зокрема, керує працівниками бухгалтерського обліку підприємства та розподіляє між ними посадові завдання та обов'язки, знайомить цих працівників із нормативно-методичними документами та інформаційними матеріалами, які стосуються їх діяльності, тобто, уведення до штату посади головного бухгалтера передбачає наявність бухгалтерської служби.

Законодавством не передбачено такої форми організації бухгалтерського обліку на підприємстві, як введення до штату підприємства посади головного бухгалтера без створення бухгалтерської служби.

Статтею 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно з дотриманням вимог цього Закону обирає форми його організації.

Перший заступник Голови   В. ДудаДжерело: http://document.ua/pro-golovnogo-buhgaltera-ta-buhgaltersku-sluzhbu-doc355196.html
Категорія: Юрідичне забезпечення | Додав: Serg (21.03.2018)
Переглядів: 5 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar