04:35
Новий вид павука

В Україні оселився новий вид павука — жовтосумий колючий. Раніше жив у Середземномор'ї. Цьогоріч помітили в Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. Його межі просунулися через потепління.

Це павук жовтого кольору довжиною 1,5 см. Не вважається отруйним, проте його укус викликає алергію. Ховається в листі рослин. Якщо потурбувати, стрибає і миттєво проколює шкіру людини. Після укусу підвищується температура, починає боліти тіло. Німіють ноги, виникає дратівливість. Біль може триматися кілька годин чи діб, набряклість проходить за два-шість днів. Симптоми отруєння організму залишаються до 10 днів.

— З укусом в організм потрапляють біологічні речовини. Це не обов'язково токсини, але можуть стати причиною алергічних реакцій, — розповідає Сергій Недашковський, головний токсиколог міського департаменту охорони здоров'я Київської міської адміністрації. — Найнебезпечніше, що може бути — запаморочення, бронхоспазм, кашель, падіння артеріального тиску. Виникають за хвилини після укусу. Особливо вразливі люди, які страждають алергією на пилок.

Після укусу приймають антигістамінний препарат. Рану обробляють пере­кисом водню або хлоргексидином, бинтують чи наклеюють пластир.

Автор: Катерина РОМАНЧУК

https://gazeta.ua/articles/health-newspaper/_vid-ukusu-zhovtogo-pavuka-nimiyut-nogi/908921

Переглядів: 79 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar