04:43
Мати міцну пам’ять

Картинки по запросу gif кавказская пленницаЯк відновити міцну пам’ять з допомогою спеціальних вправ і нових корисних звичок
Точно так само, як наш головний мозок може забувати ту чи іншу інформацію, він здатний швидко відновлюватися. Іншими словами, перші позитивні зміни у вашому інтелекті будуть помітні відразу ж, як ви почнете використовувати на практиці деякі техніки для поліпшення пам’яті.

Насправді, кожна людина є потенційним власником міцної пам’яті. Річ у тому, що наш мозок швидко звикає до того, щоб докладати менших зусиль. Неуважність, поверхневе читання, звичка діяти, не роздумуючи, неуважність у думках, коли ми намагаємося займатися однією справою, а думати про іншу. Такі звички – серйозні вороги нашої пам’яті.

Також необхідно мати на увазі, що коли намагаємося щось згадати і нам не вдається зробити це, наш головний мозок викликає у нас відчуття серйозного стресу. В результаті нам стає ще важче відшукати в пам’яті це слово, ім’я відомої людини або важливу дату, хоча вся ця інформація зберігається в глибоких шарах нашого розуму.

З іншого боку, слід визнати, що часто ми самі не дозволяємо нашому мозку працювати оптимально: думати, міркувати, згадувати… Багато хто з нас не дозволяє своєму мозку відпочивати, як йому потрібно, і не дає йому часу, необхідного для засвоєння інформації.

Як мати міцну пам’ять
Яскраві вивіски, телевізійна реклама, соціальні мережі, пошукові системи інтернету – все це забирає силу у нашого мозку. Саме тому, якщо ви хочете мати міцну пам’ять, необхідно приділяти час таким технікам:

1. Відновлюйте в пам’яті різні факти
Напевно вам не раз доводилося забувати, де саме були залишені ключі від квартири або автомобіля. Можна витратити кілька годин на те, щоб переглянути всі ящики, шафи і сумки в пошуку ключів і не добитися ніякого результату. Безумовно, найкращим вирішенням цієї проблеми було б виробити звичку залишати ключі завжди в одному і тому ж місці.

З іншого боку, для успішного вирішення проблеми можна використовувати техніку реконструкції в пам’яті моменту залишення ключів: присядьте і постарайтеся згадати, як ви повернулися додому (що було у вас в руках, куди поклали інші речі, наприклад, мобільний телефон, парасольку або сумку з покупками). Спробуйте згадати, чим саме ви займалися в той момент, коли в останній раз бачили ключі. Ця техніка допоможе легко знайти необхідну річ.

2. Методи мнемотехніки
Можливо, ще в школі вчителі розповідали вам про спеціальні хитрощі, що дозволяють запам’ятовувати формули, факти і дати. Для цього використовують різні методи мнемотехніки. Вони допомагають нам створювати зв’язки між інформацією, яку необхідно запам’ятати, й іншими короткими фразами чи ланцюжками слів. Цей спосіб дозволяє тримати в пам’яті велику кількість інформації і легко витягувати її, як тільки це буде потрібно.

Завдяки цій техніці для запам’ятовування слова нам не потрібно повторювати його нескінченну кількість разів доти, доки ми зовсім не втомимося. Найголовніше, що в цьому випадку концепти надовго зберігаються в пам’яті і навіть через кілька років ми пам’ятаємо про них. Наприклад, ви хочете запам’ятати назви планет сонячної системи в порядку віддалення від сонця: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Спробуйте придумати осмислену фразу, перші літери слів якої збігалися б з великими літерами назв планет.

Усе залежить від вашої фантазії, для запам’ятовування інформації можете використовувати гру слів, особисту інформацію, цікаві фрази і пропозиції. Деякі люди використовують з цією метою ініціали дітей, дні народження близьких, персонажів, які були їхніми кумирами в дитинстві тощо.

3. Читання вголос
Дуже часто ми краще запам’ятовуємо певні концепти, коли нам доводиться пояснювати їх іншій людині. Промовляючи отриману інформацію, ми не тільки краще розуміємо тему, але і добре запам’ятовуємо пройдене.

Саме тому рекомендують читати вголос параграфи книги, коли ми вчимося або просто бажаємо тримати в пам’яті думки автора. Крім цього, рекомендують частіше читати книги, роблячи при цьому конспекти, як колись. По можливості віддавайте перевагу паперовим книгам, а не електронним пристроям. Бо вони знижують нашу здатність розуміння тексту, а світло екрана здатне викликати у нас головний біль.

4. Відпочинок і релаксація
Техніка, про яку піде мова далі, ґрунтується на такій особливості нашого розуму: для того щоб запам’ятати інформацію, нам необхідно повністю зосередити на ній нашу увагу. Якщо вам довелося провести весь ранок за підручниками, а опісля піти в кіно, дивитися новини і сидіти в соціальних мережах, цілком можливо, що освоєні вами концепти і дані швидко забудуться.

Після інтенсивного вивчення теми, «інформаційного бомбардування» мозку, рекомендують прилягти і трохи поспати. Якщо хочете затримати пройдений матеріал у пам’яті надовго, можете піти на прогулянку в парк, виконати фізичні вправи, прийняти гарячий душ або послухати класичну музику. Найголовніше – нічим не завантажувати свій мозок.

5. Скажіть «ні» рутині
Наш головний мозок постійно потребує нових навичок і пригод. Монотонне життя робить його більш ледачим і безініціативним. Якщо ви хочете мати гарну пам’ять і не мати проблем із запам’ятовуванням інформації, внесіть різноманітність у своє повсякденне життя. Якщо на даний момент це не представляється можливим, хоча б поміняйте місцями виконувані завдання.

Нові елементи пробуджують наш мозок і роблять мислення більш ефективним. Річ у тім, що в цьому випадку нам доводиться звертати увагу на незнайому і незвичну інформацію.

Слід пам’ятати про те, що людський розум переповнений цікавістю, і йому подобається ставити перед собою різні виклики. Задовольнити ці потреби розуму нам до снаги. Це дозволить мозку бути активнішим, працювати ефективніше і залишатися менш забудькуватим.

Переглядів: 11 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar