04:20
Лікування варикозу у Чернігові

У Чернігові вперше вилікували варикозні вени без хірургічного втручання (Фото)У Чернігові вперше вилікували варикозні вени без хірургічного втручання

15 жовтня судинні хірурги, флебологи Федір Мальчикові Роман Бондаренко, провели першу в Чернігові маніпуляцію у сфері лікування варикозного розширення вен – двом пацієнтам флебологи вилікували вени без хірургічного втручання.

Цей метод має назву радіочастотна абляція (РЧА) вен нижніх кінцівок. У Чернігові такий метод застосовує лише медичний центр«Тесла», розташований за адресою вул. Коцюбинського, 61.

Метод РЧА світова медична спільнота застосовує вже давно і його рекомендують для лікування варикозної хвороби. Переваги радіочастотної абляції очевидні – маніпуляція триває усього близько години і після неї пацієнт одразу стає, так би мовити, до роботи. Під місцевою анестезією робиться маленький прокол на нозі, через якийу велику або малу підшкірну вену вводиться спеціальна тонесенька струна – під ультразвуковим контролем у ділянці паху або підколінній ділянці, залежно від ситуації. Після цього вмикається апаратура і ця струна запаює варикозно розширену велику або малу підшкірну вену, тобто ті вени, які в більшості випадків є причиною варикозної хвороби.

Після маніпуляції пацієнту одягаєтьсяеластична панчоха та він іде додому. Обов’язкова рекомендація до пацієнта, окрім носіння еластичної панчохи, є годинна прогулянка після маніпуляції,– розповідає судинний хірург, флеболог Роман Бондаренко.

Єдиною клінікою у Чернігові, де застосовується РЧА, на даний час є сімейна клініка «Тесла», яка своєю тривалою та успішною працею підтримує стабільно високий авторитет. З жовтня 2018 року послуга доступна для жителів Чернігова та області. У медичному центрі «Тесла» маніпуляції на варикозно розширених венах проводять судинні хірурги з великим досвідом роботи в лікуванні великого діапазону судинних і венозних патологій – Федір Мальчиков і Роман Бондаренко.

Фактично в Чернігові ми – піонери в застосуванні цієї безопераційної методики радіочастотної абляції варикозних вен. Ми пройшли відповідне навчання і практику. Я вважаю, що альтернативи цьому методу немає. У пацієнта з’явилася альтернатива госпіталізаціїдо лікарні, де йому запропонують класичний хірургічний метод видалення вен:операція під загальним знеболенням, певну кількість розрізів на нозі,застосування спинномозкової анестезії або внутрішньовенного наркозу, антибіотики, знеболюючі, щоденні перев’язки і, звісно, перебування в стаціонарі від трьох днів і до двох тижнів, залежно від складності хвороби. Метод РЧА проходить безболісних відчуттів, з мінімальним ризиком будь-яких ускладненьі найголовніше – після маніпуляції ми відпускаємо пацієнта додому, ну, або на роботу,– розповідає судинний хірург, флебологФедір Мальчиков.

За медичною статистикою, нині в Україні до 80% людей можуть мати різні форми хронічних захворюваннь вен. І, що найгірше, в Україні значний відсоток з них це люди працездатного віку.

Джерело: https://cheline.com.ua/news/zdorovja/u-chernigovi-vpershe-vilikuvali-varikozni-veni-bez-hirurgichnogo-vtruchannya-foto-150076 
© Чeline | cheline.com.ua/

Переглядів: 6 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar