04:07
Емоції вголос

Похожее изображениеЩоб зменшити фізіологічні ознаки тривоги, проговоріть свої емоції вголос

Дослідження доводять, що через два прості кроки – назвати емоцію і переформатувати її – ми здатні подолати тривогу і стати більш продуктивними.

Іронія в тому, що тривога серйозно гальмує наше мислення "вищого порядку" – нашу здатність аналізувати і співпереживати, творчо мислити і бути оптимістично налаштованими.

Тому, коли ми за крок до дій, які викликають тривогу (презентація, складна розмова, співбесіда, самопрезентація) – через сильне відчуття тривоги ми стаємо нездатними спокійно і креативно мислити – а це саме те, що нам необхідно в зазначених ситуаціях. Тривога позбавляє нас можливості мислити. Це природньо, тому що система реагування на стреси і розвивалася для того, щоб оперативно реагувати на негайну загрозу – переслідування тигра чи інших небезпечних тварин. Саме завдяки такій реакції ми вижили, бо замість того щоб розмірковувати про настрій тигра і те, чи не неголодний він, мозок моментально реагував: бігти, нападати чи завмирати. Сьогодні, крім цих базових реакцій мозку, нам для виживання в складному тепер вже соціальному середовищі критично важливо розвивати навички мислення вищого порядку, за рамками "біжи, завмри або нападай". Такі навички нам необхідні для вирішення стресових ситуацій, які сьогодні не пов’язані з тиграми і хижаками, але так само часто виникають в бізнесовому середовищі. 

Читати статтю повністю https://style.nv.ua/ukr/blogs/bilshe-pozitivu-yak-perestati-hvilyuvatisya-ta-zabuti-shcho-take-trivoga-50020789.html

Переглядів: 55 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar