04:48
Діагнози, в яких найчастіше помиляються лікарі

Похожее изображение1 ПОМИЛКА

Симптоми: зниження чутливості (особливо якщо воно сильніше відчувається з одного боку), головні болі, запаморочення, порушення зору, координації рухів, уповільнена мова.

Діагноз: порушення вестибулярного апарату, мігрень, захворювання внутрішнього вуха.

Що ще це може бути: інсульт.

Причина помилки. До 25% інсультів у людей молодше 45 років не діагностуються своєчасно. Якщо пацієнт здається молодим і здоровим, а напад не надто сильний і симптоми змазані, то змучений браком часу лікар може не запідозрити інсульт і відправити вас додому. В цьому випадку ви ризикуєте пережити ще один напад — на цей раз більш інтенсивний. А крім того, якщо в перші три години після інсульту не почати правильне лікування, шанси на відновлення знижуються.

На що звернути увагу. Якщо зниження чутливості більш виражено з одного боку (зліва чи справа), якщо ви помітили кілька з перерахованих симптомів, терміново викликайте швидку допомогу.

2 ПОМИЛКА

Симптоми: головний біль, біль і дзвін у вухах, біль в спині, шиї або зубний біль.

Діагноз: мігрень, отит.

Що ще це може бути: вивих щелепи.

Причина помилки. З болями, що тягнуть в голові, спині або шиї ви швидше за все звернетися до терапевта або невролога, однак насправді лікар, який вам потрібен, — це стоматолог. Складність в тому, що симптоми дуже різноманітні і їх легко прийняти за прояви інших захворювань. Крім того, болі далеко не завжди носять постійний характер, а можуть виникати періодично протягом багатьох років.

Причиною ушкоджень щелепи бувають травми, зміщення зубів в ряду, м'язові спазми або навіть широко відкритий рот під час позіхання. Через особливості розташування суглоба визначити вивих щелепи за допомогою рентгена не завжди просто. В результаті деякі пацієнти десятиріччями страждають на біль.

На що звернути увагу. Призначені лікарем ліки, масаж, компреси, відпочинок і фізіотерапія не приносять полегшення? До стоматолога!

3 ПОМИЛКА

Симптоми: слабкість, утруднене дихання, біль або тяжкість у грудях.

Діагноз: стрес, панічна атака.

Що ще це може бути: серцевий напад, інфаркт міокарда.

Причина помилки: по-перше, симптоми серцевих захворювань у чоловіків зазвичай виражені набагато яскравіше, ніж у жінок. Нерідко слабкість і втома — єдині скарги пацієнток, на основі яких правильний діагноз ставиться далеко не завжди. По-друге, коронарні захворювання стрімко молодшають, проблеми в наші дні виникають навіть у жінок до 40 років. Ризик підвищується через зайву вагу, гіпертонію, куріння, а також прийому деяких гормональних препаратів.

На що звернути увагу. Якщо призначене лікарем лікування не допомагає і протягом доби вам не стало краще, терміново зверніться до кардіолога.

4 ПОМИЛКА

Симптоми: біль в області живота, метеоризм, проблемна шкіра, запори або проноси.

Діагноз: дисбактеріоз кишечника.

Що ще це може бути: синдром подразненого кишечника, лактозна недостатність, захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, коліт.

Причина помилки. При скаргах на біль в животі лікар дає направлення на бакпосів, тест зазвичай показує відхилення від норми. Пацієнту призначають ферменти, антибіотики і пробіотики. Але таке лікування неефективне, адже порушення балансу мікроорганізмів в кишечнику — це не захворювання, а наслідок ряду порушень. І усувати треба їх. У світовій класифікації хвороб дисбактеріозу кишечника просто немає. А флора в кишечнику, на основі якої ставиться діагноз, змінюється в залежності від харчування, прийому ліків і є ситуативним показником.

На що звернути увагу. Побачивши в карті діагноз «дисбактеріоз», наполягайте на тому, щоб виявити причину порушень.

5 ПОМИЛКА

Симптом: біль в спині.

Діагноз, який ставить лікар: остеохондроз.

Що ще це може бути: захворювання легень, серця, нирок, печінки, шлунка, кишечника.

Причина помилки. Остеохондроз часто плутають з больовим синдромом інших захворювань. Швидкий і точний спосіб підтвердити або спростувати підозри — це МРТ-обстеження хворобливого сегмента хребта. Але в умовах тотальної економії часу і коштів лікарі часто нехтують додатковими обстеженнями. А насправді біль може бути викликана порушеннями, які не мають відношення до хребта.

На що звернути увагу. Якщо після лікування від остеохондрозу біль не проходить, вимагайте проведення додаткових обстежень.

https://www.aktualno.km.ua/news/zhittya/zdorovya-i-krasa/diagnozi-v-yakix-najchastishe-pomilyayutsya-likari/

Переглядів: 27 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar