04:48
Чому хрумтять пальці

Image result for gif хруст пальцевДослідники з сполучених Штатів заявляють, що їм, нарешті, вдалося розгадати медичну таємницю хрускоту суглобів наших пальців. Як наголошується в спеціальному доклады Стенфордського університету, хрускіт створюють невеликі пухирці, жаби, всередині суглобів.

В рамках дослідження медики вдавалися до математичної моделі, яка допомагали їм визначити, яка кількість бульбашок може привести до відповідного звуку. Модель вимірювала тиск в суглобах, які і призводило до розриву тих самих бульбашок, а сам розрив супроводжувався звуковими хвилями, схоже за тембром на хруст. Рівняння, які були складені в математичній моделі враховували зміни тиску в міру руху суглобів, які і породжували розриви бульбашок в суглобовій рідині.

Загадка хрускоту в пальцях давно хвилювала вчених. Довгий час лікарі пов’язували  хрускіт в суглобах з руйнуванням і захворюваннями кісткової тканини, і частково ці зв’язки підтвердилися, проте справжня причина виникнення дивного звуку до цього часу не була відома.

https://svidok.online/vcheni-rozpovily-chomu-hrumtyat-pal-tsi/

Переглядів: 25 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar