04:55
Бронхіальна астма – не вирок

Image result for gif кашель удушьеБронхіальна астма –  вирок чи стиль життя?

Бронхіальна астма – захворювання алергічної природи, яке проявляється приступами задухи. Вони виникають внаслідок гострого порушення прохідності бронхів, що зумовлюють спазми дрібних бронхів у зв’язку із перезбудженням парасимпатичної частини автономної нервової системи.
Термін «астма» був відомий ще при Гіппократові, Аретею (ІІІ-ІІ ст. до н.е). Захворіти бронхіальною астмою можливо в будь-якому віці, вона часто виникає в дітей до 10 років і старших – людей 20-40 років. Чоловіки страждають частіше.

Астма – це хронічна хвороба дихальних шляхів, яка супроводжується періодичними приступами задухи, що виникають від спазм та набухання слизової оболонки бронхів.
Етіологія і патогенез. Недуга, по своїй суті, є алергічним захворюванням, розвивається внаслідок підвищеної чутливості організму до різних алергенів, які можуть до нього надходити як зовні, так і зсередини.
Розділяють інфекційні та неінфекційні алергени. Перші можуть бути викликані бактеріями, вірусами, грибами (пліснява), гельмінтами. Другі – а) рослинного походження, що надходять через дихальні шляхи; б) промислового (пестициди, полімери, різного виду пил); в) побутовий пил; г) тваринного походження (шерсть собак, котів); д) харчові (риба, раки, яйця, молоко, шоколад); е) медикаментозні (антибіотики, новокаїн, аспірин і т.д.).
При бронхіальній астмі етімологія і патогенез тісно пов’язані між собою. Частіше всього хвороба має інфекційний початок.
Чому виникає ця тяжка хвороба – до кінця медицині не ясно. Але є фактори, котрі можуть її провокувати. Це – погана спадковість, великі фізичні навантаження, контакт з алергенами, ускладнення після вірусної інфекції, наслідки стресів. 
Також велике значення має постійний контакт людини з димом цигарок, забрудненим або холодним повітрям, ароматизаторами.
Підвищений ризик розвитку бронхіальної астми спостерігається у людей, які вимушені знаходитися в приміщеннях, де накопичується пил або токсичні хімічні речовини.
Клініка. До симптомів хвороби належать: сухий кашель, що посилюється вночі і вранці; хрипи і свист під час дихання; відчуття здавленості в грудній клітині; нестача повітря, задишка; часте і голосне дихання; частий пульс; посиніння шкірних покровів, губ. Зазвичай, астма проявляється приступами: людина відчуває себе абсолютно здоровою, а потім, через хвилину, уже задихається.
Контролювати частоту та інтенсивність приступів можна за допомогою правильно підібраного лікування.
Це – складне завдання, оскільки воно, по суті, алергологічне, тож необхідна комплексна протиалергічна терапія, зважаючи на особливості бронхів, легенів, серця.
Одним із важливих моментів є локалізація приступів, а також виявлення алергена і, звичайно, можливість його ліквідувати, а це практично дуже важко зробити.
Бронхіальна астма – це хронічне, і, на жаль, невиліковне захворювання. Головна мета лікування – довготривалий контроль. Для цього потрібно постійно консультуватися зі своїм лікарем, який буде змінювати дози препаратів у залежності від характеру протікання хвороби. Також слід дотримуватись усіх рекомендацій лікаря, уникати подразнення дихальних шляхів різними речовинами, алергенами.
Для лікування астми та полегшення приступів використовують: бронходилататори, для постійної підтримуючої терапії – кортикостерони, бронхорозширюючі препарати і т.д.
Хворим потрібно завжди мати при собі ліки, інгалятори.
Загалом, бронхіальна астма – це далеко не вирок. За допомогою сучасної медицини людина може значно поліпшити якість життя. Якщо такий діагноз поставлений – не панікуйте, потрібно просто переглянути спосіб життя і чітко дотримуватися рекомендацій лікарів.

В.Опріш, лікар вищої категорії.
http://druzhba.uz.ua/news/tyachiv/health/3061-bronhialna-astma-vyrok-chy-styl-zhyttia.html

Переглядів: 62 | Додав: Serg | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar