« 1 2 ... 157 158 159 160 161 162 »
Картинка 9 из 1145Група британських вчених з Королівського хімічного товариства дійшла висновку, що найкращим засобом від похмілля є мед.
 
 Вчені стверджують, що мед чудово виводить токсини з організму, не дивлячись на кількість випитого алкоголю, пише The Telegraph.
 
 Основний активний інгредієнт - фруктоза. Саме вона дозволяє організму легше розщеплювати алкоголь на безпечні побічні продукти. Власне, причина неприємних відчуттів після непомірного вживання алкоголю полягає в тому, що спирт спочатку розщеплюється на токсичний ацетальдегід. Він, у свою чергу, за допомогою фруктози переводиться в оцтову кислоту, спалюється під час нормального процесу метаболізму, і переводиться в діоксид вуглецю, повітря, що видихається людиною.
 
 А ось якщо вживати алкоголь з медом, у цей ланцюжок додається калій і натрій, що також спри ... Читать дальше »
Переглядів: 321 | Додав: Serg | Дата: 31.07.2012 | Комментарі (0)

Картинка 2 из 682Росія відмовляється від практики переходу на зимовий і літній час. Провідний німецький хронобіолог Тілль Реннеберг давно виступає за скасування такого переходу повсюди у світі. Він вважає переведення стрілок годинника винятково шкідливим для організму.
 «Чоловіку потрібно шість годин сну, жінці — сім, а дурневі — вісім», — сказав одного разу Наполеон. Час сну імператор вважав втраченим часом, і сам цілком обходився шістьма годинами — як і знаменитий винахідник Едісон. Зате Ейнштейну було потрібно не менше десяти… Потреба у сні, як і в часі, коли людина засинає і прокидається, — дуже індивідуальні речі і значною мірою зумовлені генетично. Про це йдеться книзі «Wie wir ticken» («Як працює наш внутрішній годинник») провідного німецького хронобіолога Тілля Реннеберга.
 «Хто рано встає, тому Бог дає», «У ранньої години золото в дзьобі», «Хто раніше вст ... Читать дальше »
Переглядів: 284 | Додав: Serg | Дата: 30.07.2012 | Комментарі (0)

Громадська рада при МОЗ України. Реформа охорони здоров’я та лікарське самоврядування, належне регулювання та інформована згода пацієнта23 липня 2012 р. у великому конференц-залі МОЗ України відбулося чергове засідання Громадської ради при МОЗ України, на якому розглядалися нагальні питання функціонування системи охорони здоров’я в цілому та її фармацевтичної ланки зокрема.

Організаційні питання діяльності Громадської ради виніс на порядок денний її голова Олег Мусій. Він нагадав, що після минулого засідання склад дорадчого органу збільшився до 161 особи. Уперше за час поточної каденції Громадської ради при МОЗ України було оголошено імена членів, що вибули з її складу через систематичне (понад 2 рази) невідвідування засідань без підтвердження поважних причин. Відповідно до пп. 6.11 і 7.1.1 Положення про Громадську раду при МОЗ України та пп. 11.6, 11.7 і 11.8 її Регламенту ... Читать дальше »

Переглядів: 316 | Додав: Serg | Дата: 27.07.2012 | Комментарі (0)

 Збільшити ... 25 липня 2012 року представники Львівської облдержадміністрації спільно з Національною академією медичних наук України підписали Меморандум про співпрацю щодо надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню області.
 У церемонії підписання взяли участь: заступник голови-керівник апарату Львівської ОДА Іван Груник, в.о. начальника головного управління охорони здоров'я ОДА Орест Середа, керівники лікарсько-профілактичних закладів та представники науково-медичної громадськості Львівщини.
 "За дорученням Президента України Віктора Януковича, відповідні Меморандуми про співпрацю буде підписано з усіма регіонами нашої держави", - поінформував президент НАМН України Андрій Сердюк.
 Він зазначив, що Національна академія медичних наук, відповідно до Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефек ... Читать дальше »
Переглядів: 308 | Додав: Serg | Дата: 26.07.2012 | Комментарі (0)

Новый лекарственный коктейль убивает 99% бактерий туберкулезаУченые из ЮАР разработали новую методику лечения туберкулеза, которая успешно убивает почти все известные формы бактерий. Она может быть положена в основу новых лекарств против самых устойчивых форм недуга.
 Исследователи из Stellenbosch University в Кейптауне создали коктейль из трех лекарств (включая одно, еще не получившее лицензии), который способен уничтожить более 99% все бактерий туберкулеза всего через две недели. Теоретически это может ускорить лечение туберкулеза и снизить распространение новых, устойчивых к лекарствам форм тяжелой болезни.
 
 Данные исследования опубликованы в журнале The Lancet, они были представлены на Международной конференции по СПИДу в Вашингтоне. Южноафриканские ученые подчеркивают, что итоговая стоимость нового препарата для лечения туберкулеза может составить в ... Читать дальше »
Переглядів: 290 | Додав: Serg | Дата: 26.07.2012 | Комментарі (0)

Усталость после работы быстро излечима!Мы хотим посоветовать вам, что нужно делать, придя с работы, домой, чтобы восстановить утраченные силы:

1.Для начала, придя домой, необходимо принять душ, так как вода хорошо снимает усталость и смоет все негат ... Читать дальше »

Переглядів: 310 | Додав: Serg | Дата: 25.07.2012 | Комментарі (0)

Згідно з недавніми даними від 60 до 90 % всіх звернень пацієнтів до медичних фахівців в тій чи іншій мірі повЗгідно з недавніми даними від 60 до 90 % всіх звернень пацієнтів до медичних фахівців в тій чи іншій мірі пов'язані зі стресом. Схоже, що термін «стрес» міцно увійшов до життя сучасної людини і завдає їй масу незручностей.
Вважається, що стрес - це неспецифічна реакція організму на будь-яку зміну, що вимагає його перебудови та адаптації. Будь-який чинник, який викликає порушення психологічного, біохімічного і фізіологічного балансу є для організму стресовим.
У перебігу стресу розрізняють три стадії: тривога, адаптація і виснаження. Під час першої стадії - стадії тривоги в організмі у відповідь на роздратування спостерігається підвищення активності симпатичного відділу нервової системи ... Читать дальше »

Переглядів: 345 | Додав: Serg | Дата: 24.07.2012 | Комментарі (0)


Комісія з упорядкування найменувань вулиць м. Чернігова під керівництвом секретаря міської ради Олега Шеремета 19 липня визначила назви чотирьом новим вулицям міста.
 
 На порядку денному засідання - розгляд листа обслуговуючого кооперативу "Житлово-будівельна компанія "ЕКО-ПАРК" щодо присвоєння назв новоутвореним вулицям у зв’язку з будівництвом котеджної забудови на земельній ділянці біля пологового будинку на розі вулиць 1-го Травня-Маресьєва.
 
 Начальник управління культури міської ради Олег Васюта вніс пропозиції надати цим вулицям назви: імені Лазаря Барановича, імені Короткова, імені Мазного, Героїв Крут.
 
  Під час обговорення цього питання члени комісії висловили думку про доцільність надання вулицям назв, які б відображали історію міста з його величними історичними постатями та важливими історичними п ... Читать дальше »
Переглядів: 425 | Додав: Serg | Дата: 24.07.2012 | Комментарі (0)

Грипп и корь, перенесенные в детстве, толкают человека к болезни ПаркинсонаЕсли человек пережил тяжелый грипп, вероятность развития паркинсонизма у него повышается в два раза, говорит последнее исследование Университета Британской Колумбии. Как сообщает Xinhua, помимо гриппа, негативно влиял и контакт с корью.

Ученые под руководством Энн Гаррис опросили 403 человек с болезнью Паркинсона и 405 здоровых. Оказалось, контакт с корью в детском возрасте увеличивал риск на 35%. Это дает надежду на разработку превентивной программы, что являетс ... Читать дальше »

Переглядів: 278 | Додав: Serg | Дата: 23.07.2012 | Комментарі (0)

 Збільшити ... Під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової відбулася нарада, присвячена питанню функціонування вітчизняного фармацевтичного ринку. Відбулося обговорення напрацювань робочої групи, яка була створена наказом МОЗ України для вдосконалення та узгодження між собою проектів постанов Кабінету Міністрів України щодо регулювання фармацевтичного ринку України.
 Як наголошувалося під час наради, всі чотири нормативних акти, які після доопрацювання робочою групою будуть внесені на розгляд та затвердження Кабінетом Міністрів України, спрямовані на вдосконалення порядку функціонування фармацевтичного ринку в Україні, покращення обігу лікарських засобів та виробів медичного призначення, а головне – на покращення контролю якості та ефективності медпрепаратів і підвищення доступності їх для громадян з метою охорони здоров’я і захисту ... Читать дальше »
Переглядів: 350 | Додав: Serg | Дата: 23.07.2012 | Комментарі (0)

Народні депутати від фракції БЮТ «Батьківщина» продовжують порушувати режим медичного закладу, незважаючи на неодноразові прохання керівництва Центральної клінічної лікарні № 5, а також пацієнтів клініки.
 За словами головного лікаря ЦКЛ № 5 Михайла Афанасьєва, дії депутатів є провокаційними і порушують в першу чергу права звичайних людей.
 «Дії народних обранців є провокаційними, і головне, що вони, в першу чергу, такими діями просто нехтують правами та інтересами звичайних людей – наших пацієнтів. Така поведінка викликає обурення у працівників нашої лікарні, які вже втомилися від постійних «навал» нахабних людей у солідних костюмах, які вимахуючи мандатами дозволяють собі погрожувати ліфтеру, аби той доправив їх на 9 поверх і все це о 5.30 ранку», - повідомив головний лікар закладу.
 Михайло Афанасьєв нагадав, що ЦКЛ у № 5 постійно перебувають до 450 пацієнтів, які «теж люди, що потребують кваліфікованої допомоги лікарів, спокою та поваги до себе» ... Читать дальше »
Переглядів: 346 | Додав: Serg | Дата: 23.07.2012 | Комментарі (0)

Картинка 6 из 273Кожного року понад 2500 хворих отримують променеву терапію в Чернігівському обласному онкологічному диспансері.
 Променева терапія - ефективний метод лікування різноманітних злоякісних пухлин різних локалізацій, а також передпухлинних утворювань та деяких не пухлинних захворювань.
 З-поміж тих, хто хворіє злоякісними пухлинними процесами, близько 50% лікуються за допомогою опромінень. Кількість хворих, що отримали курс променевої терапії, збільшується з кожним днем. Для значної кількості хворих це єдиний можливий метод лікування. Тисячі наших пацієнтів виліковуються лише при допомозі цього методу або в сукупності з хірургічним лікуванням та хіміотерапією. Часто лікарі застосовують променеву терапію в сукупності з протипухлинними лікарськими засобами.
 У занедбаних випадках, коли радикальне лікування неможливе, променеве лікування застосовують дл ... Читать дальше »
Переглядів: 813 | Додав: Serg | Дата: 23.07.2012 | Комментарі (0)

У кожної людини на шкірі є родимки (невуси). Невуси це доброякісні новоутворення, виникнення яких більшість дослідників пов'язує з міграцією в ембріональному періоді меланобластів з нейроектодермальної трубки в базальний шар епідермісу. Вивчення цієї патології шкіри становить інтерес у зв'язку з тим, що на місці передіснуючого природженого або придбаного невуса нерідко розвивається таке грізне злоякісне новоутворення, як меланома.
По Чернігівській області захворюваність на меланому шкіри становить за 2011 рік 6,9 чоловік на 100 000 населення, а смертість від неї 2,8 чоловік на 100 000 населення. Захворюваність іншими злоякісними захворюваннями шкіри в 2011р. 39,9 чоловік на 100 000 населення.
Добре відомо, що різні утворення шкіри , як вроджені, так і придбані, є майже у всіх людей. Більш ніж у 90% населення є пігментні новоутворення шкіри. Середня кількість невусів у кожної людини ста ... Читать дальше »

Переглядів: 673 | Додав: Serg | Дата: 23.07.2012 | Комментарі (0)

Профессия папы отражается на здоровье ребенкаКазалось бы, какое отношение имеет то, кем работает отец, к здоровью новорожденного? Самое непосредственное, – утверждают американские ученые. Как показали исследования, некоторые профессии значительно увеличивают риск врожденных дефектов у младенца.
 
 Ученые проанализировали, профессии отцов 10 тысяч детей, родившихся с дефектами в период с 1997 по 2004 годы. Их сравнили с профессиями 4 тысяч других отцов, дети которых родились абсолютно здоровыми.
 
 Исследователям удалось установить связь между работой отцов и более чем 60 врожденными дефектами их детей. При этом они отмечают, что некоторые профессии не представляют никакого риска для здоровья будущего ребенка: это архитектор, дизайнер, медработник, стоматолог, пожарный, рыбак, сборщик автомобилей, металлург, каменщик, стеклодув, железнодорожник и военн ... Читать дальше »
Переглядів: 369 | Додав: Serg | Дата: 20.07.2012 | Комментарі (0)

Эхо аварии на АЭС: у 36% детей региона проблемы со щитовидной железойПосле катастрофы на японской атомной электростанции не прошло еще и полутора лет, а при обследовании у очень многих детей префектуры Фукусима были обнаружены различные патологии щитовидной железы. Но местные врачи отрицают наличие связи с аварией.
После мощнейшего землетрясения, случившегося в марте 2011 года, последовала удар волны цунами – и не выдержала даже самая современная конструкция АЭС Фукусима 1. В результате разрушения в атмосферу и почву попало большое количество радионуклидов, среди которых были и изотопы йода, поражающие в первую очередь щитовидную железу. Как показал печальный опыт аварии на Чернобыльской АЭС, радиоактивный йод особенно опасен для детей.

В недавней публикации очередного отчета о состоянии здоровья населения японской префектуры Фукусима, которое проживает в регионе, наиболее пораженном рад ... Читать дальше »

Переглядів: 331 | Додав: Serg | Дата: 20.07.2012 | Комментарі (0)